| AlexBoy88 a întrebat:

Mi-am cumparat un sistem desktop ASUS de la flanco.
Am instalat windows 7 pe el totul bine pana la internet.
In monitorul ala mic din bara imi arata un X cu rosu.
Si daca ii dau sa gaseasca problema zice ca nu am driverul instalat.
De unde iau driverul la interenet ca ei nu mi-au dat CD cu drivere(doar la placa video)
Cum fac sa mearga netul?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Carte tehnica nu ai la el? Daca ai, uita-te ce placa de baza ai si cauta pe net driver-ul de retea dupa placa de baza si Windows 7.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"X" reprezinta lipsa unei conexiuni, nu lipsa unui driver. Placa ta de retea nu detecteaza niciun cablu iar asta se intampla ori pentru ca nu ai bagat cablul, ori pentru ca sunt probleme cu el sau nu e pornit modemul.