| iGoxi a întrebat:

Mi-am formatat laptopul și când îl pornesc nu am net, nu arata nici o rețea disponibila. Ce are? Ma gândesc ca nu are driverele, ce drivere să-i descarc?

6 răspunsuri:
| elcosmin a răspuns:

Dap exact ai ghicit, nu are drivere instalate. Precum si cei care isi iau laptopuri cu touchscreen si spun ca acesta nu functioneaza, desi el e perfect functional. Pai sunt diferite aplicatii cum ar fi snile drivers care iti instaleaza tpate driverele necesare, sau te poti uita fie pe Youtube, fie pe site ul oficial al firmei de la care apartine produsul.

| Simpatic a răspuns:

Da, nu ai driverele instalate, recomand doar driverele descarcate de pe siteul producatorului, daca nu te descurci ne zici marca si modelul ex. Asus d520z (un exemplu fictiv), si iti dam link catre pagina cu driverele producatorului.

| JicaContra a răspuns:

Placa de retea fara fir nu are drivere incluse in windows
incearca sa connectezi laptop-ul la fir si sa ii dai windows update
daca nici asa nu merge, atunci site-ul producatorului laptop-ului, ar trebui sa gasesti driverele acolo

| iGoxi explică (pentru Simpatic):

Am instalat toate driverele și degeaba, toate s-au instalat dar vad ca tot nu am net

| flixbuster a răspuns:

Model laptop? URL de unde ai luat drivere?