| ramona100 a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop HP cu sistem de operare Linux. Am instalat w7 ultimate si nu ma pot conecta la net. I-am chemat pe cei de la firma si mi-au spus ca nu am instalat placa de retea. Nu am Cd-ul cu drivere si nu pot instala placa de retea. Am kit-uri care cauta singurele driverele de pe net, dar nu am net. Va rog mult sa ma ajutati, sa-mi spuneti cum instalez placa de retea. Ce sa descarc de pe net? Va multumesc anticipat.

4 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Intoarce laptopul invers si vezi ca acolo pe spate are o placuta pe care scrie modelul scrie aici modelul laptopului pentru a putea sa-ti oferim linkuri de unde sa descarci driverele.

| lpavel a răspuns:

Pentru internet cu cablu trebuie sa descarci : Lan driver for laptop HP. Scrie asta in google si incearca mai multe...

| SuicideSilence a răspuns:

Cand ai cumparat laptop-ul nu ai primit si un cd cu drivere? daca nu, spune ce model este (scrie pe spate)

| vrelian a răspuns:

Intra pa www.hp.com sau www.hp.ro sau alegi de acolo din www.hp.com Romania si dupa mergi la SUPORT-apoi la DOWUNLAD si DRIVERE - treci acolo MODELUL TAU DE HP - treci probabil ce sistem de operare ai adica ce windows ai si iti va da o lista de dirivere.acolo cauti la networc si iei ce este pe acolo si instalezi.bafta.daca esti pe aici spune ced model de HP ai si ma uit acum isi iti zic exact ce si cum.