| Dumitru_Dumi_1996 a întrebat:

Salut.mi-am instalat TuneUp Utilites 2012, dar versiunea trial. Cât timp l-am folosit mi-am schimbat pachetul de iconiţe de la windows...dar acum nu mai pot să le schimb la loc pentru că a expirat timpul.Cum le pot face să arate ca la început? Fundăhappy

13 răspunsuri:
| MihaiTT a răspuns:

Ce windows ai?

| Dumitru_Dumi_1996 explică (pentru MihaiTT):

Xp SP2

| MihaiTT a răspuns (pentru Dumitru_Dumi_1996):

Click dreapta pe desktop -> properties in fereastra deschisa mergi la tabul "Desktop" apoi mai jos ai Customize desktop iar in fereastra deschisa ai buton de "Restore default"

| Dumitru_Dumi_1996 explică (pentru MihaiTT):

Se pune un fundal albastru.dar iconiţele rămân la felstraight face

| MihaiTT a răspuns (pentru Dumitru_Dumi_1996):

Ai dat si un restart dupa ce ai facut asta?

| Dumitru_Dumi_1996 explică (pentru MihaiTT):

Da,still nothingstraight face

| MihaiTT a răspuns (pentru Dumitru_Dumi_1996):

Ai incercat sa pui la apeareance windows xp style?

| Dumitru_Dumi_1996 explică (pentru MihaiTT):

Da.pot să modific orice... iconiţele tot aşa rămânstraight face

| MihaiTT a răspuns (pentru Dumitru_Dumi_1996):

Cica cu programelu asta le faci la loc

http://windowsxp.mvps.org/tweakui.htm

| Dumitru_Dumi_1996 explică (pentru MihaiTT):

Pot face multe...numai aia nulaughing

| MihaiTT a răspuns (pentru Dumitru_Dumi_1996):

Zice ca trebuie sa dai Rebuild the icon cache with TweakUI

| Dumitru_Dumi_1996 explică (pentru MihaiTT):

Nu găsesc nicăieri...cred că o să reinstalez sistemul...nu am altă soluţie

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Dezinstaleaza-l.Am avut si eu porcaria asta, tot versiunea trial, am facut tot ce zicea programelul sa fac, dar nu am vazut nici macar o imbunatatire dupa ce am folosit aplicatiile lui, plus de asta l-am sters foarte greu din sistemul meu..pentru ca nu mergea sters ca un program normal, adica uninstall din ctrl panel direct si a trebuit sa mai iau un programel ca sa dau afara de tot Tune up utilities 2012, si anume Unlocker.Vezi ca s-ar putea sa ai aceeasi problema cand o sa vrei sa il stergi si trebuie sters ca daca a trecut perioada aia de 30 de zile si anume perioada trial, trebuie sters ca il tii degeaba....asta in cazul in care vrei sa dai banii sa iti cumperi un serial bun pentru a rula programul in continuare, dar nu se merita, parerea mea sincera. Sper ca am fost de ajutor cu raspunsul asta mai detaliat.Saluty!