| Zambaretu1 a întrebat:

Mi-am luat processor de la un prieten, si nu stiu ce frecventa are, ce program sau cum pot sa aflu de cat este procesorul sau frecventa. Multumesc.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar fi bine sa nu pui procesorul in computer. S-ar putea sa nu fie compatibile si atunci le strici. Vezi ca scrie ceva pe procesor. Ia o lupa si uita-te la denumire si apoi te pot ajuta daca-mi spui denumirea lui si a placii de baza. Nu te lua dupa ce a scris cel de mai sus. Ala-i raspuns ca sa faca puncte nu este de om serios.

| Ionutzu_6007 a răspuns:

Scrie cind pornesti calculatorul si incepe sa booteze. In windows poti face click dreapta pe My Computer si alegi propertis. O sa vezi afisate versiunea de windows, memorie instalata, frecventa procesor... Uita-te acolo si te lamuresti. Sint si programe care-ti arata tot ce ai instalat si fac si teste pentru fiecare componenta, placa baza, placa sunet, video etc.