| MinecraftDenisuk a întrebat:

Mi-am luat recent o placa video si mi-am bagat 2 GB Ram. Acum am 6GB Ram si o placa Video Nvidia GetForce GT 740. Processoru nu l-am mai schimbat, e un,, AMD Athlon(tm) II X2 265 Proccesor (2CPUs) 3.3GHz "
Cand deschid calculatorul, fara programe deschise, CPU este 50%. Daca intru intr-un joc, gen fifa 14, care inainte imi mergea perfect, acum merge sacadat si CPU urca la 100%. Ce pot face sa scap de CPU 100% >--- De lag la jocuri?
Poze : https://postimg.org/gallery/noxz8s2o/88e0a309/

1 răspuns:
| catalinmessi55 a răspuns:

Daca ai reinstalat windowsul si problema persista am vesti proaste..Trebuie schimbat procesorul pentru ca face bottleneck cu placa video.