| MelindaVictoria a întrebat:

Mi-am luat un laptop cu finger print si windowsul m-a pus sa ii pun si o parola cand am activat fingerprintul. Azi am dezactivat fingerprintul dar nu mai stiu parola absolut deloc, parca m-a intrebat si ceva cand am introdus-o prima data, dar nici aia nu mai stiu. N-am stocat informatiile nici pe usb si acum laptopul nu ma lasa sa fac absolut nimic, doar vrea parola. Nu merge nici aia cu reset password. Aveti vreo solutie va rooog?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Asa patesti daca iti uiti numele si nu stii sa scrii. tongue
Rezolvarea este la un service sau folosirea CD-ului de reparare (dar presupun ca nici asa ceva nu ti-ai facut).
In functie de nivelul la care este pusa parola (BIOS/UEFI, Windows etc.), costul remedierii poate varia in gama larga.

| Goete a răspuns:

Ma mir ca te-a lasat sa il dezactivezi fara sa iti ceara parola...
Parolele sunt pentru ceva, nu inseamna ca orice informatician le poate sparge.

| MariaMimiKiki123 a răspuns:

Poți sa îl duci la reparat și sa ți-l deblocheze Numa ca o sa fie ca și cum la cumpărat