| tigrul2 a întrebat:

mi am luat un pc pe piesesi nu mi am luat dvd writer si nu am cum sa instalez driverele placii de baza. le pot descarca direct de pe net? adica pot intra pe net fara sa instalez niciun driver?

Răspuns Apreciat de Editori
| anonimg a răspuns:

Am gasit.
Intrii pe site-ul original: https://www.msi.com/Motherboard/support/B250M-BAZOOKA#down-driver
In partea stanga va apare butonul "Download" si dai clic pe el.
Apoi dai clic pe "Select" si selectezi sistemul de operare care il ai instalat. Dupa aceea instalezi tot din lista care iti va apare.

Da, este posibil sa poti intra pe net fara sa instalezi drivere; dar este posibil ca pc-ul sa functioneze mai greu fara drivere.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Da poti, insa ai nevoie de internet prin cablu, in cazul in care Windowsul ce il instalezi n-are drivere pentru wifi, asta in cazul in care ai si wireless la calc ala ce spui.In general wind are driveru de la hetwork sau ceva apropiat astfel incat sa poati intra pe net, dara cu cablu.Intri pe net cauti driverele la piesele ceai pus, cauti la fabricant sau vezi unde le gasesti, le poti downloada si instala dupa, ori le poti instala direct de pe net.

| anonimg a răspuns:

Da, ar trebui sa existe driverele.
Iti era mai usor daca ne spuneai si modelul placii de baza.

| tigrul2 explică (pentru anonimg):

Msi b250m bazooka

| anonimg a răspuns (pentru tigrul2):

Trebuie sa stim si ce fel de windows ai (7, 8 sau 10) -si daca este pe 32 de biti sau pe 64 biti.
Iar daca nu te pricepi pe biti, spune-ne modelul exact al procesorului.

| tigrul2 explică (pentru anonimg):

Am win 10 pe stick 64 bit. cpu i3 7100 8 ddr4

| bystefu a răspuns:

Baga modelul plăcii de baza pe site-ul producătorului si o sa ai toate driver-ele (daca ai windows 10 nu mai are rost, la primul update si le ia el). Daca cele doua variante de sus pica, du-te la un prieten, pune cd-ul si copiază conținutul pe un stick usb.