| caramelitamia a întrebat:

mi-am reformatat calculatorul si acum nu pot sa ma uit la nici un film de pe dvd, sau ce e... dar mentzionez, ca inainte de reformatare m-am uitat la filme cu GOM player, de care eram foarte multzumita. am downloadat gom player'u dar zice ca nu a gasit ceva "codec " stie cineva despre ce este vorba, si cum as putea rezolva problema? ajutati-ma, va rog!sad

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Iti trebuie doua codecuri ca sa-ti mearga. Descarca si instaleaza acest program, http://www.filehippo.com/download_codec_pack si o sa ai toate codecurile necesare sau foloseste alt program de vizionare a filmelor care are deja toate codecurile. Uite unul foarte bun, http://www.filehippo.com/download_kmplayer/6192 ca il folosesc si eu si stiu ca e bun:D

1 răspuns:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da. Exact ce îţi spune calculatorul. Pentru a putea viziona filme sau a asculta muzică ai nevoie de codec-uri. Poţi să cauţi pe net şi să ţi le downloadezi şi instalezi sau poţi alege un player care să nu aibă nevoie de codecuri.
Dacă alegi varianta de a-ţi downloada şi instala codecuri caută pe google XP codec pack dacă ai xp-ul, iar dacă alegi varianta cu playerul care nu are nevoie de codecuri caută şi instalează VLC media player. Succes!