| AnonimXnX a întrebat:

Salut, mi s-a blocat telefonul (Alcatel idol 3 5.5) dintr-o data nu mai merge sa ating ecranul cu degetele, l-am rebootat cu power button si tot nu s-a intamplat nimic am incercat toate solutiile si tot nu merge ecranul capacitiv, aveti vreo solutie? abia l-am cumparat telefonul ( ps raspunde doar daca te pricepi) fundita

1 răspuns:
| Surtulecs a răspuns:

Buna! Cel mai probabil are o defectiune la ecran din fabrica si necesita trimiterea acestuia spre sediul firmei la reparat, asta numai daca ai certificat de garantie si se verifica daca nu este din cauza ta. Ca daca se dovedeste ca provine acea defectiune din cauza ta, reparatiile vor fi suportate de tine. Alta solutie nu ai.

Sper ca te-am ajutat!