| Paulicass a întrebat:

Salut mi s-a rupt bucatia aceea mica de la pinul de la telefonul mobil care se conecteaza la baterie nu s-a rupt tot pinul partea aia lunga inca este acolo doar ca bucatica aia mica care e ondulata asa ca sa fac contact s-a rupt ce-as putea sa lipesc acolo ca sa fac legatura mersi dau funda

2 răspunsuri:
| cosmon a răspuns:

Pai daca zici ca nu s-a rupt de tot, nu poti sa tragi un pic de pinul ala sa iasa mai in afara? ca daca pui ceva exista riscul sa scurtcircuitezi acumulatorul!

| Marius_3259 a răspuns:

Pai nu prea mai ai ce sa ii faci in legatura cu pinul.trebuia schimbat placuta aia cu toti 3 pini vezi ca la unele modele telefoane e separat