| Zinv a întrebat:

Salut. Mi-s-a stricat pc-ul si a venit momentul pentru un upgrade. Nu stiu ce componente sau adaug asa ca as dori sa imi lasati ceva sugestii, daca se poate liste, cu ce componente sa adaug in lista.
Tin neaparat sa aiba ca si procesor Intel si ca si placa video Nvidia, adica fara AMD.
Buget 4500-5300 lei, pe acolo, nu are nimic daca depaseste putin.
Am tastatura, mouse, monitor.
Sa aiba cele mai bune componente in acel pret.
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Fă-l de la 0 cu componente cumpărate de la pc garage.

| Al3x998 a răspuns:

Salut! Cea mai buna configuratie pe care o poti lua in acel buget este aceasta:

https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/5040478

Carcasa ti-o alegi tu (iti recomand ceva cu mesh, nu cu sticla in fata ca e jale cu temperaturile la cele cu sticla)

Iti poti adauga si un hard disk de 1TB daca doresti.

Pe mine sincer ma ia ameteala cand vad ca RTX 2060 e 3400 RON, placa aia nu face atat niciodata, dar nu ai ce face. alta alegere nu ai.