| Lupulalbastru a întrebat:

Nu am o problema cu display-ul laptopului dar as vrea sa il schimb pentru ca nu este full hd si din anumite unghiuri nu se vede foarte bine. Se poate inlocui cel actual care e doar HD cu unul Full HD? Multumesc!

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Faptul că e full HD sau nu NU are nicio legătură cu unghiul de vizualizare al unui ecran. Acesta din urmă depinde mult de tehnologia realizării panel-ului și e foarte puțin legat de rezoluție.
În plus, ca să schimbi un ecran cu unul mai performant, ar trebui să te asiguri că placa ta grafică îl poate comanda și pe cel mai bun. Lucru de obicei la fel de imposibil.
Așadar, chiar de s-ar putea - operațiunea e cam fără rost.