| mihai03081998 a întrebat:

Nu de curand mi-am luat wireless, de la Tp-Link, daca ajuta cu ceva.
Inainte sa-l montez/instalez etc aveam ip dinamic, era reteaua PPOE care firma mi-a trecut netul, nu prea le am cu astea.
Cand mi-am montat wireless-ul ip-ul meu a ramas static, de ce?
Eu nu-l vreau static, ce pot / cum pot face?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Aia crezi tu! Scoate routerul din priza si baga-l la loc, sa vezi ca se schimba IP-ul! Si nu mai confunda IP-urile. Local cu public! Daca nu le ai, pune mana si citeste!

4 răspunsuri:
| mdany a răspuns:

Stergi fosta conectiune si refaci alta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ip ul nu a ramas static, doar ca nu se mai reseteaza conexiunea catre isp. Scoate routerul din priza si baga l la loc sa vezi cum ai alt ip

| mihai03081998 explică:

Multumesc frumos, nu cunosti, invetiwinking
Din greseli se invata.
Multumesc!