| anonim_4396 a întrebat:

O parere despre Intel i5-3470 3.2 ghz?

6 răspunsuri:
| Andreei555555 a răspuns:

Un procesor fain.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un procesor ok, dar cam depasit la ora actuala.

| alexboss2020 a răspuns:

Este un procesor destul de bunicel, dar nu mai e mult pana o sa ii vada limita avand in vedere ca este cam vechi pentru vremea de astazi!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Depinde ce si cum faci cu el. Eu am un i3-2120 si cu monitorul de doar 1280X1024 rezolutie inca pot juca lejer jocuri noi fara mari probleme (GTX 750 Ti video). Daca il pui intr-un sistem cu SSD si nu ai pretentii de super jocuri in full HD sau 4K sau mai stiu eu ce proiectare asistata de cozi de avion, toate bune.

| MorioMD a răspuns:

Pentru jocurile curente, este decent. Pentru mining cred ca e bunicel (Nu am minat vreodata laughing.

| Superior a răspuns:

In cam aceiasi bani poti sa mergi pe Ryzen si iesi muuuuult mai bine!