| Cr7Ionutz a întrebat:

O placa video cu PCI Express 3.0 o sa functioneze perfect pe o placa de baza cu 2.0?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Da, va functiona la capacitate maxima. Cu conditia sa nu fie o placa video de ultima generatie gen GTX 680/ HD 7970.

| Cr7Ionutz explică (pentru florin1979):

Placa este GTX 650...deci o sa mearca la capacitate maxima?

| Me2 a răspuns (pentru Cr7Ionutz):

Desigur, nu-i vor scadea performantele DELOC

| florin1979 a răspuns (pentru Cr7Ionutz):

100%. sper sa ai alimentare separata din sursa. placa aia voideo necesita alimentare separata. o mare prostie facuta de nVIDIA. amd-ul are hd 7750, un pic mai performanta care se alienteaza din slotul pci-e

5 răspunsuri:
| SuicideSilence a răspuns:

Functioneaza fara nici un fel de problema, dar la viteza pci-e 2.0

| FantaZEW a răspuns:

Da functioneazawinking