| endorphins a întrebat:

O sa fiu cat mai concis: vreau sa imi spuneti ce pereche de casti sa imi cumpar. Va dau doua linkuri:
www.blog.domo.ro/sony-mdr-zx300w-accesorii-fashion/

...-mari.html

problema e ca acele casti Beats sunt fake pe cand celelate sunt originale... cred:))
totusi alea Beats sunt copie fidela...
deci?

Răspuns Câştigător
| Utilizator1234 a răspuns:

Daca nu te deranjeaza ca sunt pe sistem deschis (persoanele din jur aud intr-o oarecare masura ce asculti, in special la volum ridicat), sau le folosesti doar la PC, recomand http://www.pcgarage.ro/casti/somic/mh463/. Sunt best-buy la pretul lor, sunetul redat este peste pretul lor.

Pentru telefon/mp4 (surse nu tocmai excelente) mergi cu incredere pe http://www.pcgarage.ro/casti/sennheiser/hd-202-ii/, nu sunt pretentioase, iar sunetul este foarte echilibrat. In schimb, daca poti face un efort sa cumperi asa ceva: http://www.avstore.ro/casti/creative-aurvana-live/, le poti folosi cu usurinta atat pe PC cat si in public (sunt pe sistem inchis si nu scapa sunet), iar sunetul redat este de invidiat la pretul acela. Le-am ascultat si tot ce pot sa spun este ca am ramas impresionat de nivelul de detalii, soundstage, echilibru si naturalete, tinand cont de pretul destul de scazut.

5 răspunsuri:
| Utilizator1234 a răspuns:

Ambele sunt alegeri proaste. Replicile dupa Beats inclin sa cred ca sunt mai proaste (am testat originalele si sunt oribile), iar Sony produc casti de duzina, fara nimic special. Strict dintre cele 2 modele enumerate de tine, mergi pe Sony. Daca vrei si alte recomandari, spune-mi ce buget ai si pe ce sursa le vei folosi.

| endorphins explică (pentru Utilizator1234):

Inteleg... Deci Sony sunt mai bune decat fake Beats. Te inteleg cand spui ca ambele sunt alegeri proaste. Inca un lucru pe care nu l-am precizat este ca am de gand(in cazul in care imi cumpar) sa folosesc acele casti cu telefonul sau mp4-ul. Nu stiu daca ai observat, dar niciuna dintre acele doua perechi nu are jack pentru microfon. Totusi, as vrea sa ma ajuti. Bugetul meu este doar de 100 lei... Te rog sa imi recomanzi o pereche de casti mai bune si care costa pana in 200 lei(pentru computer). Dar sub 100 lei stii vreo pereche de casti mai bunicele?(doar o simpla intrebare) Oricum o sa mai strang eu banuti, apoi o sa imi cumpar.
Ca o ultima intrebare: crezi ca acele Sony sunt bune pentru telefon/mp4? Daca stii vreo pereche mai buna(mai performanta), care se aseamana mai mult sau mai putin cu acelea, de preferat fara microphone jack, te rog sa imi zici(buget intre 100-200 lei). Nu vreau sa aud de castile intra-auriculare, fiindca nu sunt la fel de stabile pe ureche(mai bine zic in ureche), si pot cadea foarte usor.

| endorphins explică (pentru Utilizator1234):

Multumesc pentru timpul pe care mi l-ai acordat. Poti sa imi trimiti un PM cu ceva prin care pot sa te contactez? facebook/YM/skype. Vad ca te pricepi, si mi-ar prinde bine putin ajutor atunci cand vreau sa achizitionez ceva pentru computer.

"From my rotting body, flowers shall grow and I am in them and that is eternity."(Edvard Munch)

| Utilizator1234 a răspuns (pentru endorphins):

Daca nu te deranjeaza ca sunt pe sistem deschis (persoanele din jur aud intr-o oarecare masura ce asculti, in special la volum ridicat), sau le folosesti doar la PC, recomand http://www.pcgarage.ro/casti/somic/mh463/. Sunt best-buy la pretul lor, sunetul redat este peste pretul lor.

Pentru telefon/mp4 (surse nu tocmai excelente) mergi cu incredere pe http://www.pcgarage.ro/casti/sennheiser/hd-202-ii/, nu sunt pretentioase, iar sunetul este foarte echilibrat. In schimb, daca poti face un efort sa cumperi asa ceva: http://www.avstore.ro/casti/creative-aurvana-live/, le poti folosi cu usurinta atat pe PC cat si in public (sunt pe sistem inchis si nu scapa sunet), iar sunetul redat este de invidiat la pretul acela. Le-am ascultat si tot ce pot sa spun este ca am ramas impresionat de nivelul de detalii, soundstage, echilibru si naturalete, tinand cont de pretul destul de scazut.

| CristinaMaria1987 a răspuns:

Astea sunt mult mai bune decat cele de la beats care sunt o copie
http://bit.ly/1lEnWDN (link generat de conversion marketing)

| endorphins explică:

Am uitat sa precizez ceva: vreau argumente solide, care sa ma convinga care casti sunt mai bune. (Daca am gresit ceva, va rog sa ma scuzati; sunt la scoala si m-am grabit in a scrie intrebarea).