| StefanMicutzu a întrebat:

Salut, pana ieri imi mergeau toate jocurile. Dintr-o data nu imi mai merge aproape niciun joc, toate imi dau eroarea "... has stopped working". Am incercat urmatoarele optiuni: Am reinstalat Microsoft Visual C++ 2006-2015 Redistributable Package, am reinstalat directx 9-11, am instalat NetFramework 3.5, 4.0, 4.5, am instalat openal, am reinstalat driver-ul placii video, si degeaba. Are cineva vreo solutie? Tin sa precizez ca am Windows 7 x64.

6 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Am avut și eu această problemă. Tot ce trebuie să faci e să urmezi pașii de mai jos.
Apasă butonul start, dă click dreapta pe computer, apoi dă-i click pe proprietăți. Apoi dă click pe „ setări complexe de sistem " Apoi vezi că aiun chenar unde scrie performanți, efecte vizuale, programe, procesor etc, dă click pe setări. Acum dă click sus unde scrie „ Împiedicare executare date ", bifează a doua căsuță, apoi dă click pe „ adăugare ", o să-ți apară o fereastră unde va trebui să alegi fișierul de tip.exe care nu funcționează. De exemplu dacă nu-ți merge counter strikerul alegi fișierele de tip exe ( adică Counter-Strike.exe hlds.exe etc.)

În cazul în care nu ai înțeles uite aici un tutorial https://www.youtube.com/watch?v=qE6W7wRggiY

Această metodă e bună pentru orice joc și pentru orice program.

| StefanMicutzu explică (pentru Iunix):

Am mai incercat asta, dar imi zice ca nu merge sa fac asa ceva pe win 64 biti sad.

| Iunix a răspuns (pentru StefanMicutzu):

Și eu am windows 7 pe 64 biti și merge.

| Iunix a răspuns (pentru StefanMicutzu):

Îți dă o eroare sau cum, ce mesaj / eroare îți apare?

| StefanMicutzu explică (pentru Iunix):

Scrie exact :"you cannot set dep attributes on 64-bit executables". (da, il am pe engleza).

| Olaru_Gheorghe_1959 a răspuns:

Se poate in ori ce caz ca calculatorul tau sa fie virusat. Daca nu este asta se poate sa fie o mica defectiune la calculatorul tau. Deci iti sugerez sa mergi la un expert in calculatoare!