| BlureShadow a întrebat:

recent am schimbat placa mea video din Nvidia geforce 8499GS in Amd radeon HD 6670, care este mai buna. Totusi, unele din jocurile care imi mergeau pe cealalta nu imi merg acum. (Imi da "program stopped working". Di nu stiu din ce cauza. (da, am instalat cel mai nou driver pentru placa si am dezinstalat driverele Nvidia.

6 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Depinde.Placile Nvidia sunt mai bune decat cele Ati, daca voiai un upgrade iti puteai lua tot Nvidia.
Sunt unele jocuri care pur si simplu nu ruleaza pe Ati.Ai instalat Nvida physx? Poate rezolva problema.

| BlureShadow explică (pentru suffarstar):

Acum l-am instalat, si am incercat din nou sa intru in Skyrim, dar totusi nu a mers. Trebuie sa dau restart la PC dupa ce l-am instalat?

| suffarstar a răspuns (pentru BlureShadow):

Da,asa cred.

| Vali0n a răspuns:

Incearca jocuri tari adica care cere placa video mare pe asta noua si daca nu merge inncearca si pe cealalta si vezi diferenta daca merge inseama ca este mai tare cea veche oricum amd este o firma buna de placi la fel ca si nVIDIA si eu am nVIDIA si sunt multumita de ea este foarte buna chiar daca am doar 512mb merge jocuri foarte tari si noi

| BlureShadow explică (pentru Vali0n):

Am incercat, Darksiders, care merge la claritate maxima, cand inainte, mergea la claritate mica spre medie.

| Vali0n a răspuns:

Eu stiu incarca un hitman absolution sau maxpayn3 jocuri noi