| QweRty777 a întrebat:

Pc-ul meu are o mare problema, chiar daca stau pe desktop fara nimic pornit incepe sa huruie timp de cam 2 secunde si dupa aceea se blocheaza si mai pot face nimic pe el ceva timp. Eu cred ca este de la hard diskul care este cam vechi si este si de 250 GB. Am dreptate?

2 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Da si eu m-am gandit ca hddu ar fi problema, daca e si vechi. Oricum depinde si de firma, eu am schimbat 2 hdduri ca s-au stricat, dar ultimu hdd a avut 50 de mii de ore la activ adica aproape 6 ani si nu a avut nici o problema. Incearca sa testezi luand fisere winrar si dezarhiveaza-le si daca iti da eroare CRC inseamna ca e de la hard.

| LDCCristi a răspuns:

1)Ori caraie HDD pentru ca e vechi si nu are nici o treaba si se incinge procesorul sau alta piesa si intra in protectie si iti blocheaza hardul.
2)Poate e sursa
3)Ori poate e HDD.P/s incearca cu alt HDD si vezi ce zice.