| boss97 a întrebat:

Salut.Pe dvd se poate pune muzica in format track?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Track-ul NU ESTE UN FORMAT... laughing))
Iti scrie track din mai multe motive cum ar fi : Playerul nu recunoaste scrisul de la melodia respectiva etc
Acum raspunsul tau :
DA, se poate pune muzica si pe DVD in oricare format ar fi dar o combina muzicala nu-l va recunoaste adica NU va merge...
Va merge numai pe DVD-Player sau pc! Bafta!

| horia2012 a răspuns:

Nu. Track-ul rezulta in urma conversiei fisierului audio (mp3, wma.) in formatul DVD audio sau CD audio. Conversia o face programul cu care faci DVD/CD audio. Dezavantajul e ca il poti asculta numai pe DVD Player dar nu prea renteaza.
Se folosesc programe speciale ca asta:
http://www.blazevideo.com/dvd-creator/