| ionuttt11 a întrebat:

SALUT.pe un laptop Acer aspire v5-552 am pus windows 7 home premium 64 biti,am gasit toate driverele dar nu se conecteaza la internet acolo imi apare un x, am mai patit o data asta dar pe un calculator si cauza era placa de retea dar la asta mergea inainte sa instalez windowsul.va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| alinaalin955 a răspuns:

Http://drivers.softpedia.com/......-bit.shtml
Este acelasi driver si pentru Windows 7 si pentru 8.
Poate nu este bun driver-ul pe care l-ai instalat.
Click dreapta pe my computer, properties, device manager.
Asa trebuie sa arate
http://www.google.ro/......tp?/imgres
Daca arata cam asa
http://www.google.ro/......tp?/imgres
cu din alea galbene pe acolo nu este bine, lipsesc drivere.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Porneste wifi in cazul in care nu folosesti cablu. in cazul in care folosesti cablu si driverele instalate sunt sigur cele optime pentru laptopul si configuratia ce o ai restarteaza routerul
in cazul in care nu ai router si doar un cablu ce iti ajunge in casa cel mai sanatos e sa suni la cei ce iti furnizeaza serviciul net si sa-ti configureze totul. cand formatezi intotdeauna formateaza cu laptopul conectat la net.