| HwK94 a întrebat:

Pe un sistem cu AMD athlon 3500+ 2. 20ghz, 2gb ram, hdd 500gb 7200, nVIDIA gdforce. 210 1 gb cu directx11 ce windows ar fi mai bun pentru jocuri pentru ca vreau sa folosesc directx11 pentru o grafica. Mai bun si xp suporta doar directx9

2 răspunsuri:
| 傻瓜的毫不相干 a răspuns:

Pt o grafica superioara, cred ca ar fi bine sa-ti instalezi windows 7, va instala si direct x11, daca poti instaleaza-i, in cazul ca te pricepi, inca ceva rami(o placuta de 1gb sau de 2gb)rezultatele vor fi super...