| ProSkill1 a întrebat:

Salut.Pe xbox one m-am conectat cu un cont pe care l-am castigat la un giveaway pe Youtube.M-am logat pe el si acum nu ma mai pot deloga de pe el pentru ca emailul nu este verificat pe acel cont.Nefiind emailul meu nu stiu ce sa fac.Am vorbit cu cei de la epic games sa imi stearga contul acela castigat si asa m-as putea conecta cu al meu dar mi-a cerut locul in care a fost creat contul, data si o gramada de lucruri.Le-am explicat si lor problema asta dar inca nu mi-au raspuns dar nu cred ca ma pot ajuta.Pe xbox nu te poti deloga din joc.Trebuie sa intri pe epic games si sa dai la linked account si unde scrie xbox dai disabled dar pe mine asta nu ma lasa sa fac, sa dau disable. Daca ma poate ajuta cineva va rog.Am muncit mult pe contul meu si acum nu ma mai pot conecta pe el... daca vreti va dau contul acela castigat sa vorbiti voi de pe el cu epic games.Multumesc.

3 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

Deci, ca sa inteleg:
tu ai facut progres pe un cont care nu e al tau, si pe care nu poti sa il verifici
la aia de la care l-ai primit pe YT nu ai incercat sa vorbesti sa iti verifice contul? (nici macar nu vreau sa incep cu faptul ca, ala nu e giveaway daca pot sa iti ia contul inapoi, oricand vor ei, fiind inregistrat pe mail-ul lor)

insa intrebarea cea mai naspa e alta: DE CE te astepti tu, ca dupa ce te deloginezi din contul ala INCA SA MAI AI PROGRESUL PE CARE L-AI AVUT PE **CONTUL ALA**?!?

pentru ca din cate am inteles Origin are progres pe cont, NU PE DEVICE, (ai progres 75% ti se strica PS4, pana se repara, instalezi Origin pe calculator, intrii cu acelasi cont si progresul e tot 75% chiar daca nu ai jucat niciodata pe PC)

cu alte cuvinte daca te deloginezi, PIERZI TOT PROGRESUL!

| ProSkill1 explică (pentru CarcotasulVesel):

Nu bro.Sunt logat pe xbox pe fortnite cu un cont castigat dar e un cont de pe generatoare.Ala nu e contul unde am eu progres.Contul meu e altul si asta incerc sa fac.Sa ma loghezi inapoi cu contul meu.Si ca sa ma deloghez de pe contul acela castigat trebuie sa fie mailul verificat dar nu stie nimeni a cui e mailul, nu imi pasa daca pierd contul ala de la giveaway. Vreau doar sa ma loghez cu contul meu, si nu stiu cum.

| ProSkill1 explică (pentru CarcotasulVesel):

Imi dai te rog discordul tau sa vb acolo?