| Benyamin173 a întrebat:

Pentru ce este acest splitter? https://www.forit.ro/modding/id-cooling/206581-splitter- cable/
Unde se conecteaza. la placa de baza? Merge sa conectez 2 benzi rgb la el si sa l conectez la placa de baza si sa sincronizez acele benzi rgb?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Da, poti alimenta 3 benzi RGB de la el, insa cat de bine vor fi sincronizate, nu stiu. (depinde si de lungime, daca sunt lungi, ai nevoie de un amplificator).
Insa presupunand ca nu sunt foarte lungi, trebuie sa introduci mufa din stanga intr-un controller RGB, iar controllerul il conectezi la o alimentare SATA (de la sursa) si in acelasi timp la un port USB (de pe placa de baza, de obicei sunt in partea de jos... Atentie, hub USB 2.0, nu 3.0).
Daca cauti vreo metoda fara controller, nu stiu niciuna, care sa ofere sincronizare si ce vrei tu.

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Spune modelul exact al plăcii de baza și pune un link cu benzile (de preferință de la producator).
Cred ca merge și fără controller, doar cu acel splitter.

| Benyamin173 explică (pentru NLS):

Gigabyte aorus b450 elite, si banda led estr de la phanteks, cred ca acea de 30 de cm(nu stiu exact deoarece vine in pachet cu carcasa phanteks p400s, ei spun că sunt rgb si compatibile cu rgb fusion, aura...