| Kadghar a întrebat:

Planuiesc sa achizitionez un telefon nou si am ajuns la o mica dilema: care dintre urmatoarele telefoane sa aleg: Huawei P9 Lite/ Nexus 5X/ Samsung Galaxy J5(2016)/ Motorola Moto X New?
Cea mai buna varianta mi se pare a fi Nexus 5X datorita update-urilor constante de la Google, stock Android si specificatiilor. Intr-adevar, toate aceste telefoane au specificatii similare, de aceea imi este asa de greu sa aleg. Totusi, am auzit de multe ori ca Nexus 5X are lag, lucru neobisnuit pentru acest specificatii. J5 pare o alegere buna, insa ma deranjeaza rezolutia putin mai mica a ecranului si procesorul. Moto X pare bun, insa este putin mai vechi si as prefera o versiune mai recenta de Android. Asadar, ajung la cea mai buna alegere (dupa mine) si anume P9 Lite. Are absolut tot ce am nevoie (ecran mare, full HD, versiune recenta de Android, se misca bine, fingerprint scanner etc) si lumea este incantata de el. Totusi este un Huawei, iar procesorul nu este Snapdragon. Nu joc jocuri solicitante pe telefon, tot ce vreau este sa pot naviga usor pe internet, sa urmaresc content video la mare rezolutie si sa se miste bine prin aplicatii. Voi ce imi recomandati? As lua in calcul si Huawei P8.

Răspuns Câştigător
| interact a răspuns:

Du-te amice si cumpara p9 lite, e un telefon excelent.

1 răspuns:
| Pool77 a răspuns:

Eu as merge pe J5.