| anonim_4396 a întrebat:

Poate sa imi spuna cineva daca aceste valori sunt normale atunci cand pc-ul este solicitat? Ma intereseaza mai mult la partea de Power si Voltage, la temperaturi stiu cum sunt. Sistemul in cauza : sursa 750w gold, ryzen 3600x, rtx 2060 s.

https://ibb.co/QPTCZc5

Multumesc

Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Am adunat toate W-urile, si a iesit sub 420W
daca ai sursa de 450W sau mai mare esti in siguranta, daca nu, atunci s-ar putea sa ti se stinga calculatorul in fata, mai ales cand te joci si vad ca esti in plin joc daca placa video are 98% asa ca temperaturile sunt bune, chiar foarte bune!

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Cauti pe site-ul oficial al producatorului sau instalezi un program(gen cpuz, aida). Oricum voltajul este ceva fix, intre x si y, gen intre 1.2-1.9V nu poate depasi valoarea maxima, si este proportional cu frecventa.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cam fierbintele, din ce vad...

| ErnestIonuț a răspuns:

Și eu am, tot rtx 2060s.Și tot temperaturi ridicate am.Citisem la recenzii foarte multe probleme despre acest aspect.

| skzstyle a răspuns (pentru Frank51):

Eu ma refer de la partea " Board Power Draw" in jos, sa stiu daca e ok cat curent trage din unitate, pentru ca am avut o problema cu placa de baza, un mic scurt.

| skzstyle a răspuns (pentru ErnestIonuț):

Da, din pacate am versiunea de baza cu un singur ventilator, si nu are cea mai buna racire.

| skzstyle a răspuns (pentru JicaContra):

Mersi de raspuns! sursa este 750w gold, deci ar trebui sa fiu ok.

| JicaContra a răspuns (pentru skzstyle):

Da, super ok!