| ROBBYSHOW a întrebat:

Salut pot sa instalez Windows 10 32 bit pe următoarele specificații:
Procesor:AMD Athlon(tm) 64 Processor 3200+ 2. 00GHz
Ram:1gb
Placa grafica:Radeon X300/X550/X1050 Series(Microsoft Corporation-WDDM)
Versiune driver placa grafica:8.56.1.16.

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Presupun ca poti sa il instalezi dar NU o sa iti lucre bine. o sa lucre greu. cere 1gb ram la varianta 32 bit si 2gb ram la 64 bit dar nu o sa iti lucre deloc bine. Windows 7 e cel mai potrivit pentru Configuratia ta

| notefree a răspuns:

Nu pentru ca ai ram putin recomand sa ai macar 2 gb la 1 gb iti va face probleme

| DespicaT a răspuns:

Da,ai putea sa-l instalezi doar ca parerea mea e sa stai pe 7 sau 8 cele mai bune si recomandate windows 10 o sa-ti mearga foarte greu mai ales pe ce pc ai zis ca ai(--)