| TheSCHEPSIS a întrebat:

Sall, TPU de curand mi-am bagat windows 7 ultimate 32 bit si merge cam greoi, placa video este Radeon X300/X550/X1050 Series (Microsoft Corporation - WDDM), placa de baza Gigabyte GA-M68M-S2P v2, procesor DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+ si 1 gb ram ( 2 placute de 512). Din ce cauza merge greu windows-ul? Din cauza ramilor, ar trebui 2 gb RAM?

PS: Nu vreau sa instalez din nou Windows XP!

DAU FUNDA! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

Cred ca din din cauza ca ai prea putini rami. ca sa iti mearga perfect windowsu un 3 GB ram ar fi destul iar tu ai doar 1GB ram si cred ca placutele de rami care le ai in placa de baza nu-ti citeste toti rami. s-ar putea sa ai pana 1GB dar nu ai 1GB in cap

| Leatherleader a răspuns:

Da. din cauza ramilor! ar trebui maxim 2 sau 2.5 GB!

| robroy a răspuns:

Mai pune 1g ram

| HwK94 a răspuns:

Daca vrei sati functioneze perfect pc-u pe win7 sa ai macar 3gb ram si o placa video mai buna, procesorul e bun dar cu sistemul tau ar fi recomandat win xp