| RolSrOycEWTF a întrebat:

Pot schimba procesorul (Intel Core i3-2350M-2,30GHz)cu unu mai nou,(i5, i7) si placa video (nVidia GeForce GT 630M-1GB-128bit) cu alta mai buna?
Laptop:Acer Aspire 5750G 2354G64Mnkk

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Procesorul se poate ca e pe soclu dar nu stie biosul de alt model, iar placa video e lipita pe placa de baza si la fel trebuie sa stie biosul de ea!

Va luati desktop daca vreti sa va jucati la componente, nu porcarii de laptopuri!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Cu orice procesor care are socket: PGA988B.
Uite o lista in care sa cauti: http://www.intel.com/support/processors/mobile/corei7/sb/CS-030872.htm
La placi video nu pot sa te ajut de cat cu un link: http://top-laptop.info/top-placi-grafice-pentru-laptop-uri/

| K0sti a răspuns:

NU!

| RolSrOycEWTF explică (pentru K0sti):

Daca nu te superi, as vrea sa stiu de ce nu?

| K0sti a răspuns (pentru RolSrOycEWTF):

Procesorul se poate ca e pe soclu dar nu stie biosul de alt model, iar placa video e lipita pe placa de baza si la fel trebuie sa stie biosul de ea!

Va luati desktop daca vreti sa va jucati la componente, nu porcarii de laptopuri!