| Cristi112 a întrebat:

Salut Prieteni! Va rog sa imi dati niste pareri despre aceasta unitate: procesorul in primul rand. (componenta cu componenta daca se poate), daca e pentru gaming, si daca e buna firma Serioux

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Iti spun de la inceput ca acest sistem nu este pentru gaming. Procesorul nu este unul rau, dar nici unul bun pentru jocuri. Te ajuta la jocuri daca nu exagerezi cu setarile. Undeva la Low-Medium se descurca binisor. Placa video ai una integrata, deci va trebui tu sa-i iei una dedicata, deoarece de la cea integrata nu poti avea asteptari prea mari. Placa audio are doar 3 iesiri, deci poti conecta doar sisteme audio 2.0 sau 2.1, deci nu merita achizitia unui sistem 5.1 si sa incerci sa scoti sonor stereo pe 5 canale. Sursa de 450W este una sufiecienta pentru configuratie, nu cunosc de la ce firma este, dar sigur nu cred ca este una prea de top, ca este cam ieftina unitatea asta.
Ca o concluzie finala, unitatea merita luata, doar daca navighezi mult pe internet, scrii sau desenezi big grin, si mai vizualizezi si un film (placa integrata te ajuta sa vezi si un film HD, asta daca pui niste codecuri necesare). Daca vrei sa joci, slabe sanse sa poti juca noile jocuri, iar cele mai vechi le poti juca asa cum am mai specificat, la detalii Low si in cel mai bun caz Medium.

3 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Si care e unitatea?

| Cristi112 explică (pentru JustCosmin):

:)))))...scuze am omis sa mai pun si linkul :">:))))..http://www.emag.ro/......EC1FKBBBM/

| JustCosmin a răspuns (pentru Cristi112):

Iti spun de la inceput ca acest sistem nu este pentru gaming. Procesorul nu este unul rau, dar nici unul bun pentru jocuri. Te ajuta la jocuri daca nu exagerezi cu setarile. Undeva la Low-Medium se descurca binisor. Placa video ai una integrata, deci va trebui tu sa-i iei una dedicata, deoarece de la cea integrata nu poti avea asteptari prea mari. Placa audio are doar 3 iesiri, deci poti conecta doar sisteme audio 2.0 sau 2.1, deci nu merita achizitia unui sistem 5.1 si sa incerci sa scoti sonor stereo pe 5 canale. Sursa de 450W este una sufiecienta pentru configuratie, nu cunosc de la ce firma este, dar sigur nu cred ca este una prea de top, ca este cam ieftina unitatea asta.
Ca o concluzie finala, unitatea merita luata, doar daca navighezi mult pe internet, scrii sau desenezi big grin, si mai vizualizezi si un film (placa integrata te ajuta sa vezi si un film HD, asta daca pui niste codecuri necesare). Daca vrei sa joci, slabe sanse sa poti juca noile jocuri, iar cele mai vechi le poti juca asa cum am mai specificat, la detalii Low si in cel mai bun caz Medium.

| HardCore7750 a răspuns:

Nu e pentru gaming, unul pentru gaming e http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/644768/ dar pe piese