| bObby123 a întrebat:

Salut.
Problema mea e urmatoarea... cand invart de rotita de la mouse mi se duce fereastra respectiva prea jos respectiv prea sus
are vreo setare pe undeva? si daca da de unde pot sa o reglez?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista in control panel o optiune pentru a modifica sensivitatea de la mouse cred ca in sectiunea de imprimanta si periferice

| SuicideSilence a răspuns:

Pentru windows 7: control panel -> mouse -> wheel -> vertical scrolling bifezi "the following number of lines at a time:" si selectezi o cifra. acea cifra reprezinta numarul de linii pe care doresti sa il sara la invartirea rotitei. (adica senzitivitatea acesteia). in mod default este 3

| bObby123 explică (pentru SuicideSilence):

Am xp si la whell/ scrolling / the following number of lines at a time: am selectat 1. merge ceva mai bine dar tot se duce prea repede in jos... pana sa reinstalez wondowsu mergea bine. si cand am umblat acolo era 17!

| IepureleCuLopată a răspuns:

Intră din Control Panel la Mouse, acolo vei găsi o grămadă de setări pentru mouse.

| Eus3b1u995 a răspuns:

Doar daca ai director de control la mouse si tastatura dar acela il ai doar daca ai instalat mouse-ul si si tastatura cu un cd.Adica driverul ca ele sa mearga.

| AndreiBolos a răspuns:

Control Panel->Mouse->Buttons (SlowFast), aici e alegerea ta.

| vulcan86 a răspuns:

Control panel- Mouse si ai acolo tot felul de setari. Depinde de windows, de exemplu la xp nu arata ca la 7. Oricum, se poate rezolva.