| Ionut1939392299282 a întrebat:

Puteti cauta pentru acest pc placa video? De cat este ( 256, 512, 1 GB)?
http://www.pchouse.ro/hp-6305-pro-a4-5300b-3-40-ghz-sff. html

4 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Nici nu te chinui sa pui o placa video pentru pc-ul ala, e un jaf al carui procesor va limita cam orice placa video mai performanta decat r7 240

| SilviaDulcik a răspuns:

Calculatorul are placă video integrată în procesor. Aceasta împarte memoria cu memoria RAM. În Setup-ul BIOS-ului alegi tu cât din memoria RAM vrei să fie folosită de placa video. Am impresia că pe placa de bază din acel PC, poți să îi dai maxim 1GB, plăcii video.

Răspuns utilizator avertizat
| aLoneInDark18 a răspuns:

Acel calculator are o placa video integrata AMD Radeon HD 7480D care nu e cine stie ce sincer, asta inseamna ca trebuie sa ii cumperi tu o placa video daca vrei sa te joci pe el