| TheTrickster a întrebat:

Salut,recent mi-am achizitionat un laptop Lenovo g50-80(80e5).
Eu nu folosesc bateria desi inca o am in laptop(mereu sta incarcata). Intrebarea este daca eu nu folosesc bateria pot sa o scot(si sa o pun deoparte) si daca o tin asa, bateria devine uzata?
Multumesc Anticipat!

Funda!

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Mary012 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic am un laptop Asus X52JC si tin bateria in el de cand l-am cumparat! Bateria este inca buna, ma tine! Tin sa precizez ca laptopul are aproape 4 ani!

| lucky1331 a răspuns:

Cel mai ok este atunci cand ti laptopul la incarcat continu sa scoti bateria, ii salveaza din viata pentru atunci cand o vei folosi, si nici nu se va mai supra incalzi laptopu

| TheTrickster explică (pentru K0sti):

Multumesc.

| K0sti a răspuns (pentru TheTrickster):

Nu ai pentru ce! Si eu mersi!