| Gabi1995 a întrebat:

Salut,am un laptop ASUS K70IC. Intrebarea mea este de ce imi merg in reluare jocurile daca nu este complet incarcata bateria si daca nu il tin mereu in priza?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil laptopul nu este nou.

Răspuns utilizator avertizat
| SuicideSilence a răspuns:

Atunci cand este folosita bateria se trece pe modul economic. "pc-ul" incearca sa economiseasca energia, dar scad mult performantele.
pentru a rezolva asta: (win 7) control panel -> power options -> bifezi "high performance"

| Gabi1995 explică (pentru SuicideSilence):

Si pe high performance si pe orice mod ar fi tot asa face

| Deauca a răspuns:

Daca e luat la mana a doua ar trebui sa te astepti la lucrul asta. Daca e luat de nou s-ar putea sa fie din cauza ram-ului. Cumparati o placuta de ram de memorie mai mare decat cea pe care o ai sau verifica bateria dar nu stiu daca ar avea ea foarte multa contributie in blocarea pc-ului! Sper ca te-am ajutat!

| Gabi1995 explică (pentru Deauca):

Am 4gb ram, nu cred ca mi.ar trebui mai mult