| kMirke a întrebat:

Rezolutia maxima pe care o folosesc este de 1366 x 768! Atat pe desktop cat si in jocuri! [ League of Legends ]

Intrebarea mea este : Cum pot sa maresc rezolutia? Adica, depinde ceva de placa video? Am un GeForce GT 630 2 GB, DDR3. Sau de monitor? Am de 19 inch. Trebuie o placa video mai mare, sau cum? happy Sau un monitor mai mare?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba placa ta video(care nu e una grozava, e doar un entry level) suporta 2560 x 1600 maxim, daca monitorul tau vede maxim 1366x768! Mai cu alte cuvinte, daca vrei rezolutie mai mare schimbi monitorul! FUNDA?

| TechGuyTpu a răspuns:

Logic ca depinde de monitor...