| Raress333 a întrebat:

Salut, să vă explic povestea de la cap! Am două case, într-o casă am două tablouri de siguranțe cu care 4 fuzibile fiecare, contoarul și siguranța generală de 25A cu filet. În cea de a doua casă am un alt tablou de siguranțe cu câte 4 fuzibile și am două fire pe barele alea și în fiecare fuzibilă intră două fire, două pe stânga, două pe dreapta. La siguranțe din stânga am fază, iar la cele din dreapta nulul, dar în fiecare fuzibilă intră câte două fire ( două în siguranța din stânga, două în cea din dreapta)! Eu aș vrea să schimb panoul și siguranțele cu cele automate așa că am cumpărat un panou de 4 și 4 siguranțe, 2 de 16A și două de 20A! Întrebarea mea este cum fac legăturile, deoarece ceea ce mă încurcă sunt cele două fire de pe cele două bare de metal? Doresc un răspuns cât mai rapid

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cheamă un electrician!

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Dacă te apuci de unul singur fără să te pricepi riști să faci o prostie și apoi să te coste mult ca să repari ce ai stricat!

| nicu991 a răspuns:

Pune o poza, ca sa vedem si noi mai bine.