| Ropidox a întrebat:

Sambata plec intr-o excursie in Europa timp de 10 zile si as dori sa imi sun rudele si prietenii de acolo dar nu stiu cum si nici cum se procedeaza, precizez ca eu sunt in Cosmote si am activa extraoptiunea 3075! Cine imi poate explica ce trebuie sa fac ce trebuie sa activez! Urgent Astept raspuns!

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Activeaza gratuit extraoptiunea de roaming la ei!
http://www.cosmote.ro/ro/content.aspx?style=styles&ns=-10000&cid=20441
Trebuie doar sa-i suni si sa le spui ca vrei roaming-ul activat pe numarul tau.
Enjoy!

| akka4 a răspuns:

Serviciul roaming se activeaza automat la iesirea din tara. extraoptiunea nu o poti folosi in roaming, iar planul tarifar il vei primi printr-un sms in functie de retea (oricum vei fi taxat in jur de 0. 35/min local si spre Romania, si 0. 11 pentru apelurile primite si SMS)

| serk a răspuns:

Activeaza serviciul de roaming si ai grija sa ai credit in cont pentru ca nu se foloseste extraoptiunea in afara tarii ci doar credit si sunt tarife maricele. Recomand achizitionarea cartelelor din tara respectiva!