| Rares_Ciobanu_1995 a întrebat:

Se apropie sezonul reducerilor si as vrea sa-mi schimb telefonul.
Ma gandeam sa mai astept pana de Black Friday.

As vrea sa-mi iau HTC M8 sau LG G3 32GB. Nu stiu ce sa aleg. Ma puteti sfatui care ar fi alegerea corecta?

Le-am comparat si am vazut ca G3 are baterie mai buna (3000 mAh fata de 2600mAh la HTC, procesor mai bun am vazut, rezolutie 2k, HTC are camera buna)

Daca imi recomandati si alt telefon ar fi si asta ok. (Buget 18 mil)

Răspuns Câştigător
| Gunoi a răspuns:

HTC M8 are în plus barometru şi fast charging dar nu poiţi îndepărta bateria şi la teste am citit că are anduranţa bateriei mai mare ca la LG g3 oricum depinde ce îţi doreşti

| Rares_Ciobanu_1995 explică (pentru Gunoi):

Am inteles ca la M8 se termina repede bateria...

Imi doresc telefonul cel mai eficienta din orice punct de vedere dintre cele doua sau daca mai este ceva pe piata.

| Gunoi a răspuns (pentru Rares_Ciobanu_1995):

Am auzit că Sony versiunile Z au bateria care durează mai mult

6 răspunsuri:
| Miftode_Codrin_1999 a răspuns:

Încearcă si i ați ceva la mâna a doua un s6 edge. E ok si bun. I-l iei la mâna a doua de pe olx si gen sa fie nou impecabil full box eventual poate prinzi si o garanție.

| Rares_Ciobanu_1995 explică (pentru Miftode_Codrin_1999):

Nu sunt genul cu mana a 2 a si nu vreau sa ma bag pe Samsung pentru ca stiu ca au probleme cu androidul de la versiunile mai vechi. Dupa 1 an sa mearga prost.

HTC ul merge ok si dupa 2 ani

| Miftode_Codrin_1999 a răspuns:

Un iPhone 6/6+ eu am 6+ si ma tine doua zile bateria.

| shieldexpose a răspuns:

Salut,
I-am cumparat sorei mele un Sony Xperia Z2 4g acum 2 luni si jumatate si este foarte multumita de telefon.
Bateria tine 2 zile in utilizare normala vorbit/net si de asemenea constructia telefonului este excelenta. Eu sunt posesor de Iphone 6 dar parerea mea personala e ca Z2 isi merita pe deplin bani fata de Htc m8 sau Lg.