| coztel5437 a întrebat:

Se merita sa-mi iau un Lenovo a850? http://www.gsmarena.com/lenovo_a850-5689.php

Răspuns Câştigător
| GabyCatalin a răspuns:

Am observat ca, cei de la Lenovo au telefoane surprinzator de bune la preturi foarte mici! Toate telefoanele de la Lenovo pe care le-am testat au functionat impecabil.....si aveau specificatiile mai inapoiate decat acesta.......Sincer se merita un telefon quad, cu 1gb ram la un astfel de pret!

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Eu nu as lua telefon cu procesor mtk, dar tu procedezi cum vrei.

| coztel5437 explică (pentru sltlp):

Da tu vrei sa imi iau unu cu snapdragon?

| sltlp a răspuns (pentru coztel5437):

Ideea e ca cele cu snapdragon is de obicei mai bune fata de variantele cu mtk. Cel putin in cazul ala, un snapdragon s4 dual-core, care era lansat inainte de lansarea acelor quad-uri, ajunge la performante asemanatoare sau peste(ex: cpu de pe Sony xperia sp sau sub ce e pe sp, dar peste mediatek: HTC one s).

| coztel5437 explică (pentru sltlp):

Nu am de ales pentru ca nu imi permite bugetul

| sltlp a răspuns (pentru coztel5437):

Te inteleg, dar mai bine mai ai rabdare. Daca nu, mergi pe ce ai ales tu, ce ai sa faci... big grin