| Tupac_7739 a întrebat:

Salut, Spuneti-mi si mie un site pentru decodari telefoane din reateaua orange, free, sau daca sunt cu bani sa fie la un pret cat se poate de mic dar si sigur in acelasi timp. Mai exact ma intereseaza decodare din reteaua orange pentru Nokia 6300.

Răspuns Câştigător
| Minks a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva (daca exista imi cer scuze). Ca sa decodezi un telefon trebuie sa ii pui un soft care nu are sim lock. Ceea ce nu cred ca e posibil si in acelasi timp sigur.

3 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Mai bine mergi cu el la un service costa 20 lei, nu e sigur sa incerci cu programe de pe net...se blocheaza.

| laurentiufarin a răspuns:

6300 se decodeaza cu ajutorul aparatelor, sau pe baza de cod, dar acel cod trebuie sa fie generat de un program conectat la un aparat.

| b2ee a răspuns:

Pentru toate modelele Nokia care se pot face in service, gasesti aici decodare cu 5 ron si limba romana: http://www.alliselectronics.ro/service.htm

Incearca, sper ca te ajuta.