| David_Catalin_1983 a întrebat:

Salut.stateam azi si jucam dirt 3 si dontr-o data a inghetat img a facut pc-ul un bazait si si-a dat restart asta de 2 ori din ce cauza poate fi?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ai (mai sus) 3 raspunsuri de 3 feluri. Eu zic ca poate fi al 4-lea: HDD-ul. Concluzia? Cel mai bine ia-l si du-l la un service. Cei de acolo au posibilitatea sa-ti inlocuiasca componentele pe rand si sa vada care-i defecta.

3 răspunsuri:
| BalaBog a răspuns:

Pai prima poate fi problema cu pasta dupa procesor in caz de pc sau poate fi de la placa video ce nu mai are o racire foarte buna(vechime)

| DannyR0 a răspuns:

Bazaitul poate fi de la sursa. Nu sunt prea multe componente ce pot scoate sunete intr-un pc.

| costin007 a răspuns:

Salut daca a inghetat imaginea si a stat cateva secunde/minute asa si dupa si a dat reset e de la placa video sa incalzit si si a dat automat reset pentru a nu arde placa video daca si-a dat reset instantaneu sa supraincalzit procesoru desfai capacu si curata-l de praf cu un aspirator usor fara sa misti vreo piesa sau fir