| DerpinaXD a întrebat:

Stie cineva daca cei de la STS (Serviciul de Telecomunicatii Speciale) monitorizeaza si convirbirile de pe Skype?

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

laughing da ma...monitorizeaza pe Dumnezo.
pana sa te monitorizeze STS-ul vezi mai intai aia de la NSA ca skype-ul apartine de Microsoft. in america.

Hai sa iti explic cum sta treaba cu ascultatul. ca sa intelegi.

STS, SRI, SPP si mai stiu eu care dumnezeu sunt, monitorizeaza si inregistreaza decat conversatiile persoanelor care lucreaza acolo. si ale rudelor pana in gradul 2. asta este standard.

pentru a putea intercepta o persoana anume, au nevoie de aprobarea unui judecator.

de asemenea exista un sistem informatic ce filtreaza apelurile dupa anumite cuvinte cheie. numai dupa aceea vor fi intregistrate si ascultate, pentru a se stabili validitatea.

persoanele care prezinta risc sunt monitorizate permanent. nu monitorizeaza pe orisicine.

cum am zis sunt mai multe straturi de filtrare.
deci nu te ambala ca nu isi consuma pe tine resursele.