| Tudy000 a întrebat:

Salut, stie cineva daca la Service Samsung cand iti schimba placa de baza pe un telefon ramane acelasi IMEI original care e pe cutia produsului sau va aparea in sistem la telefon unul diferit? Am nevoie ca sa-mi dau seama daca chiar au facut ce au zis sau nu...

10 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Codul IMEI este stocat în memoria nevolatilă a dispozitivului (NVRAM) așa că placa de bază conținând respectiva componentă, se modifică

| Tudy000 explică (pentru sierra1):

Deci daca mie dupa "service" imi apare exact acelais IMEI ca pe cutia originala inseamna ca nu au facut nimic, doar au zis, asa e?
Si inca ceva am citit undeva pe net cum ca Samsung ar fi singurul service care migreaza vechiul IMEI pe noua placa cand o schimba, e adevarat sau bullshlit?

| sierra1 a răspuns (pentru Tudy000):

Identifică exact cip-ul, modelul de MB apoi mai vorbim

| Tudy000 explică (pentru sierra1):

Cum fac asta daca eu doar de IMEI ma leg? Daca ei au schimbat placa eu nu mai am cu ce compara decat IMEI-ul care e pe cutie, altceva poate fi cu totul nou si eu sa nu stiu...

| sierra1 a răspuns (pentru Tudy000):

Repet: Identifică exact cip-ul, modelul de MB apoi mai vorbim

| Tudy000 explică (pentru sierra1):

Dar la ce te referi prin asta, Serial Number, Model Code sau ce? Este un Galaxy s20+ 128gb 8gb ram

Răspuns utilizator avertizat