| denisTiky a întrebat:

Salut, stie cineva de ce au aparut pe ecranul televizorului niste urme fumurii in partea de jos fix langa rama? Avem in casa un bebe care mai pune mana pe el, dar nu cred ca a putut el sa ii cauzeze toata problema asta. Prima data nu se vedea asa de tare dar se pare ca acum se vede din ce in ce mai tare si cand pe televizor este afisata o imagine luminoasa.
Ce poate fi? Funda!

Poze:https://imgur.com/a/Lw9a9U9

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

1. spune modelul exact, pentru a cauta ceva pe net

2. esti sigur ca nu a primit un soc, o lovitura?

La prima vedere, pare a fi o problema cu LED-urile, eu observ in toata partea de jos o iluminare neuniforma.
Cand te uiti direct din fata nu ar trebui sa se vada...
Cel putin la LG-ul meu vad un alb perfect uniform.
Plus problema cu acele pete, inca nu imi dau seama ce pot fi, dar pixeli morti nu par.

| denisTiky explică (pentru NLS):

Este un Samsung 6 series ue49mu6400u. Nu pot sa stiu ce a facut bebele cu el in absenta mea. Nu stie inca sa vorbeasca si nu am cum sa aflu de la el, ceilalti din casa au zis ca nici ei nu l-au vazut sa loveasca televizorul sau sa ii faca altceva ce ar putea duce la problema asta.
Pixelii nu sunt morti dar se vede putin mai ciudat in partea de jos, dupa cum ziceam. Arata ca si cum ar fi fost ars cu bricheta.