| SurubelnitaAHAH a întrebat:

Stie cineva exact cam cat ar costa sa schimb un display la o tableta Myria tab-e91?
Se vede imaginea dar nu functioneaza touch screenul.
P.S. Am garantia de la ea(de la altex).

4 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Costa cu siguranta mai mult decat ai dat pe tableta.
Daca o duci la garantie o sa-ti dea una noua.
Nu-si pierde nimeni timpul sa repare asa ceva.

| LinxCont a răspuns:

Aici vad ca ar costa in jur de 150 lei (100 touchscreen-ul si 50 instalarea). Daca mai punem si transportul, ajunge la 200 lei.
http://www.inowgsm.ro/......l-880.html

| EkToR a răspuns:

Te duce undeva la 2-400 ron deinde si unde o faci.
Am un sfat daca ai garantia si tableta nu a fost lovita du-te la ei.
De ex eu am patit sa imi cada tableta pe fata si nu mai functiona touch screenul dar tableta nu avea nici o urma de lovitura am mers la flanco si acolo au reparato in 5 zile a fost gata depinde eu am spus ca intr-o zi nu a mai mers si na ...nu avea urme de lovituri au spus ca e de la ei.
Acum depinde si cum prinzi adica unul se poate prinde altul nu.

| SurubelnitaAHAH explică:

Multumesc pentru raspunsuri!
E de la Altex si nu stiu daca o schimba. Se vede spartura pe interior, imaginea se vede dar nu merge touchscreenul.