| SpecterEV a întrebat:

Stie cineva un foarte bun program de defragmentare, si consolidare a spatiului de pe hard? Vreau un program care sa isi faca treaba cu adevarat.Pana acum am gasit numai programe care in log sa faca PC-ul mai rapid, l-au incetinit.Nu conteaza daca e cu plata sau nu, doar sa fie foarte util pentru PC. Dau funda pentru cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Cel mai sanatos e sa faci tu optimizarile necesare, manual. in cazul in care vrei sa probezi un program de optimizare, eu stiu ca cel mai faimos, sau unul din cele mai folosite e TuneUp Utilities.
il descarci de la pagina fabricantului si il ai 15 zile de proba.
dupa instalare iti da posibilitatea sa alegi tipul de optimizare, si ceea ce e de apreciat, e asa zisul "mode turbo" care in momentul in care il activezi iti dezactiveaza o multime de optiuni inecesare, dar accelereaza pc.
daca il probezi instaleaza versiunea ce nu include AVG. exista o versiune doar de TUNEUP fara avg, dat fiind ca cei de la avg au cumparat tuneup si vor sa isi implementeze amprenta.
bafta.