| DarkAngel98 a întrebat:

Stiti acel program SweetIM cu acele filmulete si emoticoane si jocuri etc de pe messenger? Daca nu va dati prea bine seama la instalare este un cap de maimuta rosie. Ma rog. Mie mi-a spus ca are niste virusi si am fost nevoit sa-l sterg deoarece imi cadea netul la greu si antivirusul imi zicea niste chestii dar numi zicea carei programul virusat dar mi-am dat seama ca el e deoarece l-am downloadat si pana sa-l downloadez nu zicea nimic de virusi si cand l-am instalat imi zicea. Voua tot asa va spunea ca are virus?

3 răspunsuri:
| Halco a răspuns:

SweetIM are 2 virusi spioni: unul la toolbar si unul pe messenger. De obicei, antivirusii mai slabi nu ii detecteaza, sunt programe speciale pentru detectarea acestor virusi.

| T7uk a răspuns:

Nu.Am SweetIM de mult timp si nimic.Ce antivirus ai?

| DarkAngel98 explică:

Mda,intr-adevar,am mai avut un antivirus.adica acum am avast 6 si e mult mai puternic ca avast 4 si avast 4 nici nu ii detecta, abia dupa un an ia detectat.iar nu-mi mergea netu deloc si ma enerva la cap cu : Mesaj suspicios! dadeam x si imi apareau iar 100 de dinalea.dar acum nul mai am si nu sa mai intamplat nimic big grin ceea ce e bine.acum antivirusul n-are nimic. daca intru pe pagina de sweetim : un rootkit a fost gasit!