| anonim_4396 a întrebat:

Salut, stiti cum pot pune o parola la modem?

Adica, cad vrea cineva sa se conecteze la modem-ul meu prin wi-fi-ul de la telefon sa nu poata daca nu stie parola.

2 răspunsuri:
| CapitanuSemafor a răspuns:

De obicei scrie pe model parola lui, din cate stiu.

| Softit a răspuns:

Bună. am şi eu un modem de internet şi uite cum am făcut:
am luat manualul de instrucţiuni. şi o să găseşti acolo ceva de genul "cum să activezi wireless-ul", şi când intri acolo, vei găsi un spaţiu (sau două) în care este indicată introducerea unei parole, iar dacp acel "cineva" nu ştie parola, nu se poate conecta.

P.S. Vezi că la început îţi va cere numele şi parola (eu credeam că este cea din contract, dar, de fapt, trebuia să scriu ADMIN în ambele căsuţe, dar asta poate varia de la modem la modem)

pa pa