| GeorgeCiorba a întrebat:

Stiti daca pot conecta un stick USB cu videoclipuri pe el la un TV care (nu are mufa usb), se poate prin HDMI? Cu un adaptor din USB in HDMI?
Pot viziona videoclipurile?
Mersi!

Răspuns Apreciat de Editori
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Poti conecta televizorul prin HDMI la laptop, sa bagi stickul in USB-ul de la laptop si sa folosesti televizorul ca monitor. Laptopul ar trebui sa aiba mufa de intrare pentru cablul HDMI.

3 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Singura varianta sigura si ieftina e sa faci ce a zis
ardnaxur1961

Ca ai laptop sau PC, nu conteaza.
Iar daca laptopul/PC-ul nu are HDMI, poti folosi un cablu mixt
(la un capat DP sau DVI, la celalalt HDMI - pentru TV),
sau poti folosi adaptoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma indoiesc, tv-ul are o interfata a lui. Prin hdmi doar trimiti semnal video si audio catre tv, de la un laptop spre exemplu, un telefon, etc. Stick-ul ala ce semnal trimite?
Iti poti lua un chromecast in schimb, si va merge sa il conectezi prin hdmi.

| thealexguranda a răspuns:

Teoretic se poate, doar daca televizorul are draiverile necesare